ПОДАРУЙ ВІКНО ШКОЛІ

Подаруй вікно школіБлагодійна акція «Подаруй вікно школі» з гарного почину поступово перетворилася на здирництво. Якщо від початку ідея полягала в благодійній допомозі успішних випускників шкіл своїм загальноосвітнім закладам, то зараз гроші на металопластикові вікна збирають і з випускників, і з вчителів, і з першокласників. Причому по всій Дніпропетровщині. Ця кампанія в Синельниковому активно йде вже кілька місяців, і за цей час міські школи справді почали замінювати старі вікна на металопластикові. По місту за період акції було встановлено 59 вікон. З них левова частка встановлена теперішніми учнями. Випускники минулих років активної участі у акції не беруть, не дивлячись на 2665 написаних їм листів з відповідним проханням. Винятком став випускник 6-ої школи Дмитро Зражевський, зусиллями якого у цьому закладі було встановлено вікна у шкільній їдальні(13 вікон). Тому якими вмовляннями та нервами освітян, учнів і їх батьків вдалося досягнути цього результату, можна лише здогадуватися…
Про вікна у місті говорять усі — якщо не власну родину, то сім"ї знайомих точно зачепила благодійна акція. І особливих теплих емоцій це не викликало. Проте процес йшов доволі спокійно. І тільки після того, як позаминулого тижня на засіданні виконкому при розгляді питання енергозбереження начальник Контрольно-ревізійного відділу у Синельниківському районі та м. Синельниковому Тетяна Кулакова зазначила, що акція у її теперішньому форматі(коли з дітей зобов"язують збирати гроші) незаконна, по місту посилилися негативні відгуки. Коли голова Верховної Ради приїжджав до м. Синельникового, це питання також пролунало у залі, але спікер особливої уваги йому не надав і навіть сам пообіцяв встановити одне вікно. Мабуть, не знав масштабів благодійності.
Зате вже в понеділок 30 березня на апаратній нараді міський голова знайшов крайніх у цій ситуації — виявилося, це… самі освітяни. Серйозна заява, щоб залишити її без уваги.
Так чи справді вчителі вимагають в учнів та їх батьків гроші на шкільні вікна, чи освітянами лише прикриваються?
Народний депутат України Святослав Олі-йник через свого помічника надав документи, які зобов"язують голів місцевих адміністрацій та рекомендують міським головам активно залучитися до благодійної акції. Навіть оприлюднили план: коли, скільки вікон у школах має бути замінено. Причому про хід процесу потрібно звітувати щоп"ятниці.
Ось так благодійна акція стала плановим заходом. Яким чином розрахували величину благодійності, за якою до 1 вересня половина всіх шкільних вікон, а до 30 грудня — 75%, мають бути металопластиковими, у дорученні голови облдержадміністрації не вказано. Зате у пункті 2.1. зазначено — «Вжити заходів дисциплінарного впливу за недостатню роботу до працівників, на яких покладено виконання обов"язків з контролю на заміну металопластикових вікон у навчальних закладах та в рамках акції «Подаруй вікно школі».
Якщо по-простому — не можеш посклити новими вікнами свій кабінет, значить, вчитель з вас ніякий. Не кажучи вже про директорів. Акція набула нездорових рис, і у процес втрутився народний депутат України Святослав Олійник, який у своєму зверненні до голови Уряду просить сприяння Ю. Тимошенко у припиненні «здійснення тиску з боку посадових осіб Дніпропетровської обласної адміністрації на працівників соціальної сфери з метою залучення коштів мешканців Дніпропетровської області на користь реалізації державної програми».
Чим завершиться вся ця благодійність, ще говорити зарано. Але те, що освітян знову хочуть зробити крайніми, — цілком зрозуміло.

http://vkontakte.ru/video8871939_97339466